Data założenia postępowania: 2023-03-15
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające nabudowie hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Łaskarzewie.
Inwestycja realizowana będzie w ramach programu: Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Inwestycja realizowana ramach: RFIL - Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych
Inwestycja realizowana w ramach: Sportowa Polska
2. Opis architektoniczny
program
2.1. Projektowana forma architektoniczna obiektu Niniejsze opracowanie obejmuje projekt hali sportowo-widowiskowej. Obiekt posiada zwartą bryłę zaprojektowaną na planie rozbudowanego prostokąta o wym. 34,06x 55,16m zlokalizowaną osiami podłużnymi w kierunku północno-wschodnim – południowo-zachodnim. Projektowany budynek jest budynkiem jedno kondygnacyjnym w części wejściowej, w części boiska oraz magazynach sprzętu. W pozostałej części budynek dwu kondygnacyjny, bez podpiwniczenia. Przykrycie budynku w części hali stanowi łukowy dach o kącie nachylenia 18%, w pozostałej części przykryty dachem płaskim o kącie nachylenia 1O. Dostęp do budynku wejściem głównym zlokalizowanym od strony południowo-zachodniej. Od strony północno-zachodniej zaprojektowano ewakuacyjne wyjścia z klatek schodowych. Zamawiający przewiduję budowę łącznika hali sportowej z Zespołem Szkół nr. 1 w Łaskarzewie. Łącznik zaprojektowano w północno zachodnim narożniku projektowanej hali. Bryła łącznika zaplanowana na planie prostokąta o wym. 2,68x 30,68 m. Przykrycie łącznika stanowi dach płaski o kącie nachylenia 1O. Dostęp do łącznika z poziomu I piętra hali sportowej poprzez projektowaną klatkę schodową oraz z istniejącej klatki schodowej zlokalizowanej w budynku szkoły,
2.2. Układ konstrukcyjny budynku 2.2.1 Układ konstrukcyjny hali sportowej Budynek hali sportowej będący przedmiotem opracowania wykonany jest w konstrukcji żelbetowej słupowo-ryglowej. Wypełnienie ścian zewnętrznych stanowią bloczki drążone silikatowe. Stropy piętra hali sportowej żelbetowe monolityczne wykonane na budowie gr. 15 cm. Komunikację pionową stanowią 2 żelbetowe klatki schodowe oraz winda. 2.2.2. Układ konstrukcyjny łącznika Łącznik będący przedmiotem opracowania wykonany jest w konstrukcji żelbetowej słupowo-ryglowej. Komunikację pionową pomiędzy istniejącym budynkiem szkoły, a projektowaną halą sportową stanowi żelbetowa klatka schodowa 2.2.1 Opinia geotechniczna oraz sposób posadowienia obiektu Na terenie inwestycji ustalono proste warunki gruntowe. Zgodnie z „Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dn. 25.04.2012r. w sprawie ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych” ustalono, iż obiekt należy do I kategorii geotechnicznej w prostych warunkach gruntowych, przy zwierciadle wody poniżej projektowanego poziomu posadowienia. W podłożu zbadanego terenu do głębokości 4,0 m p.p.t charakteryzują proste warunki gruntowo-wodne. Występujące w podłożu grunty niespoiste są w stanie średnio zagęszczonym, zaś grunty spoiste w stanie twardoplastycznym. Grunty wszystkich warstw geotechnicznych za wyjątkiem warstwy nr. 0 są gruntami o dobrych parametrach geotechnicznych.
2.3. Przeznaczenie i program użytkowy Obiekt objęty niniejszym opracowaniem to piętrowy budynek sportowo-widowiskowy przeznaczony na cele publiczne. W projektowanym budynku przewiduje się organizację wydarzeń sportowych i kulturalnych do 300 osób. Budynek hali sportowej projektuje się połączyć z istniejącym budyniem szkoły łącznikiem dostępnym klatką schodową z I piętra hali.
2.3.1. Parter Wejście główne do budynku hali widowiskowo-sportowej zaprojektowano od strony południowo-zachodniej dostępne z ulicy Przedszkolnej oraz projektowanego parkingu. Wejście do budynku przedsionkiem do przestrzeni ogólnej recepcyjno-gastronomicznej. W tej części wydzielono strefę informacyjną z punktem gastronomicznym typu „fast-food”. Do punktu gastronomicznego przynależą pomieszczenia pomocnicze związane z przygotowaniem i wydawaniem posiłków i napoi. Wszystkie potrawy przygotowywane są z gotowych posegregowanych i zapakowanych w opakowania zbiorcze półproduktów i na miejscu są jedynie poddane rozpakowaniu i ewentualnie obróbce termicznej. Produkty te, jak i napoje wydawane są wyłącznie w jednorazowych naczyniach. W strefie recepcyno-gastronomicznej zaprojektowano również ogólnodostępny węzeł sanitarny składający się z: sanitariat damski, męski oraz dla osób o szczególnych potrzebach wyposażony w dedykowane przybory sanitarne oraz dodatkowe wyposażenie jak pochwyty, lustro uchylne i przycisk przywoławczy. Ponadto zaprojektowano pomieszczenia pomocnicze takie jak pokój socjalny, pomieszczenie porządkowe oraz salę wielofunkcyjną. Z części recepcyjno-gastronomicznej zaprojektowano też bezpośredni dostęp na główną płytę zespołu boisk wielofunkcyjnych (piłka ręczna , siatkówka , koszykówka czy tenis stołowy ) oraz zespół szatniowo-sanitarny i pomieszczenia towarzyszące przylegający od strony południowo-zachodniej zespół 4 szatni (2 szatnie damskie i 2 szatnie męskie z węzłami sanitarnymi, szatnie trenerów, sędziów, pomieszczenie lekarskie oraz pomieszczenia pomocnicze. Wejście na płytę boiska bezpośrednio z klatek schodowych oraz z komunikacji obsługującej szatnie. Do każdej z par szatni należy jeden węzeł sanitarny. Dodatkowo od strony północno-wschodniej do boiska przylegają 2 magazyny sprzętu oraz pomieszczenie techniczne (kotłowania gazowa) dostępne z zewnątrz. Komunikację pionową stanowią 2 żelbetowe klatki schodowe z wyjściem bezpośrednio na zewnątrz oraz windą znajdująca się w holu głównym.
2.3.2. I piętro Na piętrze hali zaprojektowano widownię, w tym wydzielono strefę dla osób poruszających się na wózkach. Od strony południowo-wschodniej nad holem i salą wielofunkcyjną zaprojektowano siłownię wraz z węzłem szatniowo-sanitarnym. Dojście do siłowni z holu głównego parteru klatką schodową oraz poprzez projektowany dźwig osobowy. Dojście na widownię bezpośrednio z klatek schodowych dostępnych z zewnątrz i holu głównego, a także dźwig osobowy. Widownia hali znajdująca się po północno-zachodniej stronie budynku, została zaprojektowana w postaci 3 zespołów siedzisk w 5 rzędach, w jednym rzędzie max 16 siedzeń. Odległość (netto) między rzędami siedzisk wynosić winna min. 45 cm. Siedziska wykonane z materiałów niepalnych, niekapiących, nie powodujących toksycznych oparów w przypadku pożaru, posiadające stosowne atesty i aprobaty techniczne przewidziane polskimi przepisami prawa. Dojście do siedzisk widowni schodami o szer. min. 150 cm. Łącznie zaprojektowano 235 miejsc siedzących oraz zaprojektowano miejsca dla osób niepełnosprawnych znajdujące się na balkonie przy klatce schodowej. Przy klatkach schodowych zaprojektowano węzły sanitarne składające się z toalety męskiej, damskiej oraz dla osób o szczególnych potrzebach. W północno-zachodniej części budynku zlokalizowano dodatkową klatką schodową prowadzącą do łącznika przedmiotowej hali sportowej z istniejącym zespołem szkół nr. 1 w Łaskarzewie. Łącznik przewiduje się do realizacji w przedmiotowej inwestycji.
2.3.3. Dostęp dla osób o szczególnych potrzebach Cały budynek objęty niniejszym opracowaniem projektuje się uwzględniając możliwość dostępu dla osób o szczególnych potrzebach; między innymi osoby poruszające się na wózkach, poruszających się za pomocą chodzików rehabilitacyjnych czy opiekunów z 6 wózkami dziecięcymi. Wejście do budynku dostępne bezpośrednio z poziomu terenu. Wszystkie drzwi do pomieszczeń ogólnodostępnych, komunikacji, łazienek bezprogowe o szerokości przejścia min. 90 cm. Dodatkowo dedykowanych węzłach sanitarnych czy węzłach szatniowo-higienicznych zaprojektowano przestrzeń manewrową o wym. 150x150 cm. Sanitariaty projektuje się wyposażyć w dedykowane przybory sanitarne oraz urządzenia takie jak: pochwyty, lustra dla osób o szczególnych potrzebach. Przewidziano również możliwość dostępu osób o szczególnych potrzebach na widownię, siłownię, a także do innych pomieszczeń ogólnodostępnych zaprojektowanych w przedmiotowym budynku. Pokonane pionowych różnic poziomów (kondygnacji) za pomocą projektowanego dźwigu osobowego o wym. kabiny min. 110x140 cm Na terenie zaprojektowano 2 miejsce parkingowe o wym. 3,6x 5,0 m przeznaczone dla osób ze szczególnymi potrzebami oznaczone znakami poziomymi oraz pionowymi zgodnie z kodeksem ruchu drogowego.
2.4. Parametry techniczne budynku:
Powierzchnia zabudowy: – 1 962,99 m2
Powierzchnia użytkowa: – 2 404,09 m2
Kubatura: – 19 998,87 m3
2.5. Do obowiązków Wykonawcy należy:
a) oznakowanie i zabezpieczenie placu budowy na czas prowadzenia robót,
b) obsługa geodezyjna, przygotowanie kompletnej dokumentacji powykonawczej obejmującej także inwentaryzację powykonawczą,
c) przygotowanie instrukcji obsługi, eksploatacji i konserwacji instalacji, maszyn i urządzeń, a także przeszkolenie w tym zakresie użytkownika w terminie uzgodnionym z Zamawiającym,
d) wykonanie charakterystyki energetycznej,
e) wykonanie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego,
f) uporządkowanie terenu budowy oraz terenu w rejonie prowadzonych robót,
g) uzyskanie decyzji pozwolenia na użytkowanie przedmiotu zamówienia,
h) zabezpieczenie i dozór zrealizowanego obiektu do czasu przekazania go użytkownikowi.
2.6. Podstawowe warunki i wymagania dotyczące realizacji robót:
· Rozliczanie terminowo - rzeczowe i finansowe realizacji dokonywane będzie w oparciu o harmonogram Wykonawcy. Zmiana harmonogramu wymaga zgody Zamawiającego.
· Zakres robót określa dokumentacja projektowa. W przypadku rozbieżności w ustaleniach poszczególnych elementów dokumentacji projektowo-kosztorysowej obowiązuje zakres najszerszy i najkorzystniejszy dla Zamawiającego, przy czym szczegółowe jego ustalenie musi być dokonane pisemnie, wpisem do dziennika budowy.
· Zamawiający zabrania stosowania materiałów szkodliwych dla otoczenia. Materiały nie odpowiadające wymaganiom zostaną usunięte z terenu budowy na koszt Wykonawcy.
· Wykonawca ma obowiązek zabezpieczenia składowanych materiałów, narzędzi i sprzętu przed zanieczyszczeniem, uszkodzeniem, kradzieżą, zagrożeniem dla osób postronnych.
· Sprzęt stanowiący własność Wykonawcy lub wynajęty powinien posiadać dopuszczenie do użytkowania – dokumenty potwierdzające ten fakt muszą być okazane na żądanie inspektora nadzoru.
· Wykonawca jest odpowiedzialny za pełną kontrolę robót i jakość materiałów użytych do realizacji zamówienia przez siebie i swoich podwykonawców. Inspektor nadzoru dopuści do użycia tylko te materiały, które posiadają certyfikat na znak bezpieczeństwa, wskazujący, że zapewniono zgodność z Polskimi Normami, aprobatami technicznymi oraz właściwymi przepisami i dokumentami technicznymi lub, które posiadają deklaracje zgodności z Polską Normą lub aprobatą techniczną dla wyrobów dla których nie ustanowiono Polskiej Normy.
· Szczegółowe rozwiązania materiałowe, muszą być uzgadniane z Zamawiającym.
· Obowiązkiem wykonawcy będzie zapewnienie i przestrzeganie warunków bhp, zabezpieczenie interesów osób trzecich, naprawa ewentualnych szkód wyrządzonych w trakcie realizacji, ochrona mienia związanego z budową (materiały i sprzęt wykonawcy oraz mienie użytkownika).
· Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia placu budowy m.in. poprzez wydzielenie go odpowiednim ogrodzeniem od terenów ogólnie dostępnych.
· Przedstawicielem Zamawiającego na budowie będzie inspektor nadzoru. Wykonawca będzie miał obowiązek umożliwić inspektorowi pełnienie obowiązków oraz udostępniać dokumenty i informacje związane z robotami.
· Wraz z dokumentacją odbiorową wykonawca będzie zobowiązany do dostarczenia projektów powykonawczych z naniesionymi i aprobowanymi zmianami, warunków gwarancji, atestów , certyfikatów wraz z oświadczeniem o ich wbudowaniu, pomiarów i badań kontrolnych, decyzji organów odbierających obiekt zgodnie z art.56 Prawa Budowlanego oraz decyzję o pozwoleniu na użytkowanie obiektu.
· Wykonawca w żadnym przypadku nie może powoływać się na ewentualne pominięcie niektórych robót w dostarczonych przez Zamawiającego przedmiarach, które mają jedynie charakter pomocniczy, a ich treść nie może być podstawą jakichkolwiek roszczeń. Podstawą zamówienia jest dokumentacja /którą Wykonawca przed złożeniem oferty powinien dokładnie przeanalizować/ i pozostałe dokumenty przetargowe tworzące SWZ. Wykonawca zobowiązany jest zaplanować wszystkie czynności dla realizacji zamówienia, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i obowiązującymi przepisami bez względu na to, czy czynności te /prace/ są odrębnie wymienione w jakimkolwiek dokumencie. Przyjmuje się, że zestawienie planowanych prac, na podstawie którego zostało ustalone wynagrodzenie, sporządził Wykonawca .
· Wykonawca w ciągu 14 dni od podpisania umowy sprawdzi przekazaną przez Zamawiającego dokumentację projektową i zgłosi do Zamawiającego ewentualne braki /usterki/uchybienia
· Wykonawca zobowiązany jest do sporządzania miesięcznych raportów o postępie robót i przedkładania ich Inspektorowi nadzoru
· W przypadku rozbieżności co do zakresu robót określonych w poszczególnych częściach dokumentacji projektowej i pozostałych dokumentach przetargowych obowiązujący jest zakres najszerszy, chyba że Zamawiający w sposób jednoznaczny wyłączył określone roboty lub dostawy z zakresu objętego przetargiem.
· W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia (dokumentacji, STWiOR itp.) określono jakikolwiek materiał, urządzenie lub wyrób poprzez podanie nazwy producenta lub w inny podobny sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję, dopuszcza się dla tych materiałów, urządzeń lub wyrobów możliwość zastosowania rozwiązań równoważnych tzn. przy zachowaniu nie gorszych parametrów niż przewidziane w projekcie. Każdorazowo zastosowanie rozwiązania zamiennego wymaga uzgodnienia z inspektorem nadzoru. Zmiany takie nie stanowią zmiany umowy. Wszelkie znaki towarowe, patenty lub pochodzenie użyte w niniejszej SWZ winny być interpretowane jako definicje standardów i propozycje projektanta, na podstawie których dokonał on stosownych obliczeń, rozmieszczenia urządzeń itp, a nie jako nazwy konkretnych rozwiązań mających zastosowanie w projekcie i należy je odczytać z dopiskiem „lub równoważne”
· W przypadku zastosowania rozwiązania równoważnego powinno ono spełniać następujące warunki:
- Wszystkie urządzenia zastosowane w systemie równoważnym oraz system jako całość muszą być zaakceptowane przez inspektora nadzoru.
- Na żądanie Zamawiającego Wykonawca ma obowiązek wykonać zamiennie obliczenia dokumentujące uzyskanie nie gorszych efektów niż w rozwiązaniu projektowym,
- Co najmniej 2 tygodnie przed rozpoczęciem montażu urządzeń Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji wykonaną przez uprawnionych projektantów dokumentację projektową o stopniu szczegółowości nie mniejszym niż dokumentacja projektowa załączona do SWZ.
· W skład Specyfikacji Warunków Zamówienia wchodzi pełna dokumentacja projektowa w wersji elektronicznej. Specyfikacja Warunków Zamówienia (SWZ) dostępna jest w wersji elektronicznej na stronie internetowej:https://miastolaskarzew.logintrade.net
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8a-8e do SWZ.
UWAGA:
· Załączone do projektów przedmiary robót mają wyłącznie charakter pomocniczy do określenia zakresu robót. Podstawą wyceny robót są Projekty Budowlane i STWiOR.
· Ewentualne użycie w projektach nazw własnych ma na celu uszczegółowienie parametrów technicznych przyjętych w obliczeniach parametrów eksploatacyjnych. Takie nazwy należy odczytywać jako nazwy przykładowe. Każde takie wskazanie należy odczytywać z dopiskiem „lub równoważne”. Wykonawca może zastosować rozwiązania zamienne zaakceptowane przez projektanta i inspektora nadzoru.
Wyjaśnienia i/lub zmiana treści SWZ:
Wyjaśnienie treści SWZ nr 23 w postępowaniu ZP.271.2.2023.pdf
220.77 KB 28.04.2023 - 15:50:55Załączniki:
(P) Informacja o wyborze oferty w postępowaniu ZP.271.2.2023.pdf
Informacja z otwarcia ofert.pdf
Wyjaśnienie treści SWZ nr 23 w postępowaniu ZP.271.2.2023.pdf
Wyjaśnienie treści SWZ nr 18 w postępowaniu ZP.271.2.2023.pdf
Wyjaśnienie treści SWZ nr 20 w postępowaniu ZP.271.2.2023.pdf
Wyjaśnienie treści SWZ nr 21 w postępowaniu ZP.271.2.2023.pdf
Wyjaśnienie treści SWZ nr 22 w postępowaniu ZP.271.2.2023.pdf
Zmiana treści SWZ nr 4 w postępowaniu ZP.271.2.2023 (2).pdf
OgĹ_oszenie o zmianie ogĹ_oszenia nr 3 ZP.271.2.2023.pdf
Zmiana treści SWZ nr 3 w postępowaniu ZP.271.2.2023.pdf
Wyjaśnienie treści SWZ nr 19 w postępowaniu ZP.271.2.2023.pdf
Zmiana treĹ_ci SWZ nr 2 w postÄ_powaniu ZP.271.2.2023.pdf
WyjaĹ_nienie treĹ_ci SWZ nr 14 w postÄ_powaniu ZP.271.2.2023.pdf
Wyjaśnienie treści SWZ nr 15 w postępowaniu ZP.271.2.2023.pdf
Wyjaśnienie treści SWZ nr 16 w postępowaniu ZP.271.2.2023.pdf
Wyjaśnienie treści SWZ nr 17 w postępowaniu ZP.271.2.2023.pdf
Zmiana treĹci SWZ nr 1 w postÄpowaniu ZP.271.2.2023.pdf
WyjaĹnienie treĹci SWZ nr 1 w postÄpowaniu ZP.271.2.2023.pdf
WyjaĹnienie treĹci SWZ nr 2 w postÄpowaniu ZP.271.2.2023.pdf
WyjaĹnienie treĹci SWZ nr 3 w postÄpowaniu ZP.271.2.2023.pdf
WyjaĹ_nienie treĹ_ci SWZ nr 4 w postÄ_powaniu ZP.271.2.2023.pdf
WyjaĹ_nienie treĹ_ci SWZ nr 5 w postÄ_powaniu ZP.271.2.2023.pdf
WyjaĹnienie treĹci SWZ nr 6 w postÄpowaniu ZP.271.2.2023.pdf
WyjaĹnienie treĹci SWZ nr 7 w postÄpowaniu ZP.271.2.2023.pdf
WyjaĹnienie treĹci SWZ nr 8 w postÄpowaniu ZP.271.2.2023.pdf
WyjaĹnienie treĹci SWZ nr 9 w postÄpowaniu ZP.271.2.2023.pdf
WyjaĹ_nienie treĹ_ci SWZ nr 10 w postÄ_powaniu ZP.271.2.2023.pdf
WyjaĹnienie treĹci SWZ nr 11 w postÄpowaniu ZP.271.2.2023.pdf
WyjaĹ_nienie treĹ_ci SWZ nr 12 w postÄ_powaniu ZP.271.2.2023.pdf
WyjaĹnienie treĹci SWZ nr 13 w postÄpowaniu ZP.271.2.2023.pdf
(1)Instalacje elektryczne wersja edytowalna.zip
(5)Projekt techniczno - budowlany.zip
(6)Projekt techniczno - budowlany wersja edytowalna.zip
(7)Projekt techniczny architektura (cz. I).zip
(8)Projekt techniczny architektura cz II.zip
(9)Projekt techniczny architektura cz III.zip
(10)Projekt techniczny architektura cz IV.zip
(11)Projekt techniczny architektura cz. 1 (podzielone.zip
(12)Projekt techniczny architektura wersja.zip
(13)Projekt techniczny instalacje elektryczne.zip
(14)Projekt techniczny instalacje sanitarne.zip
(15)Projekt techniczny instalacje sanitarne cz I.zip
(16)Projekt techniczny instalacje sanitarne wersja edytowalna cz.zip
(17)Projekt techniczny konstrukcja cz I.zip
(18)Projekt techniczny konstrukcja cz II.zip
(19)Projekt techniczny konstrukcja cz III.zip
(20)Projekt techniczny konstrukcja wersja edytowalna.zip
(21)Projekt techniczny nagłośnienie.zip
(22)Projekt techniczny nagłośnienie wersja edytowalna.zip
(23)Projekt techniczny przyłącza wod kan 1.zip
(24)Projekt techniczny przyłącza wod kan wersja edytowalna.zip
(25)Projekt techniczny wersja edytowana cz II.zip
(26)Projekt techniczny zagospodarowanie.zip
(27)Projekt techniczny zagospodarowanie wersja.zip
(28)Projekt zagospodarowania.zip
(33)Zagospodarowanie wersja do edycji.zip
(34)Projekt techniczny architektura cz II.pdf
Ogłoszenie o zamówieniu w postępowaniu ZP.271.2.2023.pdf
SWZ z załącznikami w postępowniu ZP.271.2.2023.pdf
SWZ edytowalna z załącznikami w postępowniu ZP.271.2.2023.docx
Załącznik 8a do SWZ w postępowaniu ZP.271.2.2023.zip
Załącznik 8b do SWZ w postępowaniu ZP.271.2.2023.zip
Załącznik 8c do SWZ w postępowaniu ZP.271.2.2023.zip
Załącznik 8d do SWZ w postępowaniu ZP.271.2.2023.zip
Załącznik 8e do SWZ w postępowaniu ZP.271.2.2023.zip
1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.
2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.
3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.
4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.
Ogłoszenie nieaktualne
Czas na składanie ofert upłynął...